Search

Bezpłatne materały

PLAYLISTY

Co odróżnia mój kanał od innych poświęconych fotografii? Nie zajmuję się omawianiem sprzętu i poradami technicznymi, tych jest sporo w sieci. Zajmuję się twórczością fotograficzną. Przez prawie dwadzieścia lat jako wykładowca przegadałem tysiące godzin ze studentami, wsłuchując się w ich potrzeby, wątpliwości, ambicje. Nauczyłem się uczyć fotografii tak, by pomagać w odnajdywaniu własnej drogi w tej dziedzinie. Ważne jest dla mnie, by każdy się rozwijał w zgodzie ze sobą i swoimi możliwościami. Praca nad fotografią to zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi, które mówią coś o nas samych. W poszukiwaniach mogą pomóc playlisty. Przeglądaj je kliknięciami.

WYKŁADY I PREZENTACJE

Oferuję Ci cykl popularnych filmów, w których radzę, co zrobić, by odnaleźć swoją drogę w fotografii. Znajdziesz też zapis prezentacji i wykładu o publikacji Przejście, którą zrealizowałem wraz ze swoimi studentami

NIEWIDZIALNA MAPA WROCŁAWIA

W cyklu filmów szczegółowo opowiadam o metodach dochodzenia do fotografii i powstaniu książki Niewidzialna mapa Wrocławia. Na podstawie rozmów z osobami niewidomymi fotografowałem ich wspomnienia, dźwięki, zapachy, miejsca.

NAJLEPSZA KSIĄŻKA DO NAUKI FOTOGRAFII

W swoich książkach artyści i artystki z dziedziny fotografii dają rady i fotograficzne ćwiczenia do wykonania. Wybrałem i omówiłem te, które uznałem za najciekawsze, by pomóc Ci w ich realizacji.

OMAWIAM FOTOGRAFIE WIDZÓW

Gdy mamy wątpliwości, dobrze jest dostać informację zwrotną. Omawiam zdjęcia widzów, wskazuję mocne strony, a także drzwi, których nie warto otwierać.

O POWSTAWANIU KSIĄŻKI PRĘGIERZ

Cykl krótkich filmów o tym, jak ważne są wstępne założenia realizacji, jak przygotować makietę publikacji i wiele innych wątków, a wszystko na przykładzie mojej najnowszej książki Pręgierz.

WYOBRAŻASZ. ZMIENIASZ.

Wspólnie z gośćmi odpowiadamy na pytania, co to są fotosy i self-publishing, mówimy o filmie Powiększenie i fotografii modowej. To rozmowy ze znajomymi, których pracę bardzo cenię.

ROZBITE MARZENIE

Wychodząc od konkretnych fotografii, które zrobiłem do książki Rozbite – marzenie, opowiadam o moich inspiracjach, celach i metodach.

Bądź na bieżąco

zapisz się do newslettera