Trzy Etapy

Karol Krukowski

Uczenie się fotografii to nie jest prosta sprawa. Od gotowego zestawu do cyjanotypii, od warsztatów portretu do spotkań mentorskich, co chcesz, na wyciągnięcie ręki. Jak się w tym odnaleźć, przecież nie można robić wszystkiego, choć wszystko wydaje się wartościowe. Oczywiście nie odpowiem na to pytanie. Coś jednak mogę zrobić.
Po pierwsze, w trakcie Przeglądu Fotografii w Sokołowsku zaprezentuję osoby, które tej odpowiedzi poszukują. W ramach tych poszukiwań, przy mentorskim wsparciu Agnieszki Pajączkowskiej, Macieja Bączyka i niżej podpisanego, powstały dwie studenckie wystawy: Dyplomy 2023 oraz To się nigdy nie skończy. Realizacji obu towarzyszyło wiele pasjonujących rozmów, czasem trudnych, być może dlatego prezentowane zestawy fotografii są tak wnikliwe i różnorodne.
Po drugie, przedstawię osoby, które z sukcesami idą tą drogą, często od dawna. Anna Kutera, artystka multimedialna obchodząca w tym roku jubileusz 50 lat pracy twórczej. Paweł Kula, nauczyciel, eksperymentator, konsekwentny twórca nieoglądający się na mody. Julia Klewaniec, której twórczość jest dla mnie definicją tego, co współczesne w fotografii. Z ich wiedzy i doświadczenia możecie skorzystać, uczestnicząc w wydarzeniach i przeglądzie portfolio.
Po trzecie, pokażę wam to, co w uczeniu się fotografii i sztuki, podziwiam najbardziej, zapał. Uczestnicy Projektu Pastisz, który współprowadzę z Agatą Grzych na profilu Patronite, często będący na początku swojej drogi artystycznej, zaprezentują fotografie szerszej publiczności. Nie jest łatwe wystawić swoje prace na krytykę. Szanuję tę odwagę i chęć wspólnej nauki.
Mam nadzieję, że przyjrzenie się tym trzem etapom rozwoju twórczego pomoże wam w waszej drodze.
Zapraszam na spotkanie z autorami i autorkami w ramach tegorocznego Przeglądu Fotografii w Sokołowsku.

Bądź na bieżąco

zapisz się do newslettera